Ana sayfa » Faydalı Bilgiler » Ozon Tedavisi İle Korona Virüsten Korunun

Ozon Tedavisi İle Korona Virüsten Korunun

Yeni koronavirüs hastalığı (COVID-19), ilk olarak 13 Ocak 2020’de Wuhan’da Aralık ayı sonlarında solunum semptomları (ateş, öksürük, nefes darlığı) olan bir grup hasta üzerinde çalıştıktan sonra bulunan bir virüstür.

COVID-19, akciğerlerdeki ACE2 proteinine bağlanarak hücreleri enfekte eder. Tip 2 alveolar hücreler ve kılcal endotel hücreleri içerir. COVID-19 aynı zamanda bir sitokin fırtınasıdır. Burada bağışıklık sistemi kontrolden çıkar ve davetsiz misafirlere karşı savunmaya geçer. Yani bağışıklık sistemi paniğe kapılır.

Sonuç olarak da ödem, ARDS, akut kalp yetmezliği ve ikincil enfeksiyonlar artar ve hasta ölümüne yol açar. Burada aşırı aktif bağışıklık sistemi virüsü öldürecek, diğer yandan viral enflamatuar faktörler üretecektir. Lenfosit işlevi neredeyse tamamen tükenir. Bağışıklık sistemi zayıflamış olanlar, özellikle yaşlılar çok daha hızlı etkilenir. Önce pulmoner kan damarlarından sızıntı, solunum ünitesinde ödem ve su birikimi solunum yetmezliğine, ardından birden fazla organ yetmezliğine neden olur.

2003 yılında, Çin’deki Dr. Li Zelin, COVID ile aynı virüs ailesine ait SARS virüsünün,% 99,2 oranında ozon tarafından öldürüldüğünü göstermiştir. Bu açıdan bakıldığında, ozonun benzer şekilde COVID-19 salgınını önleyebileceği ve kontrol edebileceği varsayılmaktadır. Dr. Rowen ve diğerleri, 2016 yılında Afrika’daki Ebola salgınında 6 hastaya ozon tedavisi uyguladılar. Altı hastadan altısı tamamen iyileşti.

Bu örneklere göre Çin’de başlayan kritik evre 3 COVID hastalarının ozon tedavisinde çok hızlı iyileşme yaşadıkları gözlemlendi ve daha sonra 17 hastanın ozon tedavisine başladığı bildirildi. Gözlemlere göre yoğun bakım ünitesinde entübe edilen 5 hastadan 5’i tedavi edilerek eve gönderilirken, durumu daha hafif olan hastalar ozon tedavisi ile tamamen iyileşebildi.

Ozonun En Önemli 3 Etkisi
  1. Hemoglobin vücuda daha fazla oksijenin salınmasını sağlayarak kırmızı kan hücrelerinin elastikiyetini arttırır ve oksijenin kılcal damarların çoğuna girmesine izin verir.
  2. Bağışıklık sistemindeki beyaz kan hücrelerini harekete geçirir. Trombotik ajanlardan büyüme faktörlerinin salınımını artırarak bağışıklık sistemini düzenler.
  3. Kemik iliğimizden daha fazla kırmızı kan hücresinin salınmasına neden olur.
Ozon Tedavisinin Koronavirüs Üzerindeki Etkisi
  1. Ozon, bakteri ve virüsleri öldürür. Virüsün lipid hücre duvarını yok eder ve virüsün ölmesine neden olur.
  2. Oksijeni artırarak insan vücudunu hipoksinin etkilerinden korur.
  3. Bağışıklık sistemini düzenler. Sitokin fırtınasını (aşırı TNF ALFA ve
  4. interlökin-10 artışı) önlemek ve tersine çevirmek için bağışıklık sistemini düzenler. Özellikle IL6 ve CRP de iyileştirmeler sağlayabilir.

Ozon tedavisi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime geçin!
Merhaba!
Merhaba!

Ben Dr. Sezai Fındıklar

Size nasıl yardımcı olabilirim ?