Ana sayfa » Tedaviler » Akupunktur Tedavisi » Akupunktur Sigara Bırakma Tedavisi

Akupunktur Sigara Bırakma Tedavisi

Akupunktur Sigara Bırakma tedavisi nedir ?

Akupunktur Sigara Bırakma Tedavisi

Yaygın ve etkili tedavi seçeneklerine rağmen başka hiçbir sağlık sorununun sigara bağımlılığı kadar ölümcül olmadığı söylenebilir. Kullanıcıların% 70’i bu alışkanlıktan kurtulmak istiyor. Çin’de tütün kullanımı 14 yaşına indirildi. Kullanıcıların bu bağımlılığı bitirebilmesi için yapacakları ilk adım “kararlı olmaktır”. Uzun yıllar sigara içmiş kişiler için bu kararı vermek önemli bir süreçtir. Tedavi edilecek kişinin başarısı, tedaviye yeniden başlamada önemli rol oynar bu nedenle etkili ve başarılı tedavi çok önemlidir.

Akupunktur, sigara bağımlılığını sona erdirmek için büyük kolaylık sağlar. Başarı oranının% 80-85 olduğu tahmin edilmektedir. Ana tedavi kaynağı insanın sahip olduğu serotonin ve endorfin adı verilen maddedir. Bu maddeler, rahatlık, zevk ve huzur gibi beynin hisleriyle ilgilidir. Güldüğünüzde, iyi haber aldığınızda, çikolata ya da nefis tatlılar yediğinizde , canınız acıdığında maddelerin seviyesi yükselecektir. Sigara içen kişinin vücudundaki maddelerin salgılanmasını tamamen sigara üstlenir. Bu nedenle vücut özerkliğini kaybeder dolayısıyla sevinç, üzüntü veya sıkıntı gibi durumlarda sigaraya geçersiniz. Tedavinin başlangıcında vücut serotonin salgılama işini yapamadığı için ilk hafta zorluklar yaşanabilir. Ancak bu sadece 72 saat sürer. Akupunkturun temel amacı bu süreçte hastanın bağımlılık semptomlarını ortadan kaldırmaktır.

Tedavi İşleme süreci: İlk üç seans günde 1 defa veya gün aşırı, 2 hafta içinde 6-10 defa yapılır. Seans süresi 15-30 dakika arasında değişebilir.

Akupunktur Sigara Bırakma Tedavisi hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişime geçin!
Merhaba!
Merhaba!

Ben Dr. Sezai Fındıklar

Size nasıl yardımcı olabilirim ?