Ana sayfa » Tedaviler » Akupunktur Tedavisi » Akupunktur Infertilite Tedavisi

Akupunktur Infertilite Tedavisi

Akupunktur Infertilite Tedavisi nedir ?

Akupunktur Infertilite Tedavisi (Tüp Bebek)

Son yıllarda akupunktur, tüp bebek tedavisinin yeni bir alanı haline geldi. Tüm çalışmalar tüp bebek tedavisinin gebelik başarı oranını% 65’e çıkarmıştır. 2002 yılından bu yana, bu çalışma 4 Avrupa ülkesinde (plasebo kontrollü) 1366 kadında yapılmıştır. Bu çalışmalar Maryland Tıp Fakültesi tarafından analiz edilmiştir.

Akupunktur araştırmaları, jinekolog tüp bebek tedavisine başlamadan 1 hafta önce akupunktur tedavisine başlamayı uygun hale getirir. Bu nedenle yumurta olgunlaşma tedavisine 10 gün öncesinden başlamak daha uygundur. Burada amaç, yumurta sayısının ve olgun ve kaliteli yumurta sayısının artırılmasıdır. Akupunktur tedavisinin yumurta toplama işleminden sonraki ikinci aşaması, uterusu (anne rahmi) önemli bir kalınlığa kadar büyütecek ve rahime kan akışını artıracaktır.

Tüp bebek tedavisinde akupunkturun en önemli rollerinden biri stresi azaltmaktır. Çünkü basınç, bebeğin rahme yapışmasını da engelleyebilir. Tedavi programı 10 ila 20 kurstur. Seans süresi 30 dakikadır. Seans her gün veya gün aşırı yapılabilir. Akupunktur transferden önceki gün sonlandırılmalıdır.

Akupunktur Infertilite Tedavisi hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişime geçin!
Merhaba!
Merhaba!

Ben Dr. Sezai Fındıklar

Size nasıl yardımcı olabilirim ?