Ana sayfa » Tedaviler » Akupunktur Tedavisi » Akupunktur Migren Tedavisi

Akupunktur Migren Tedavisi

Akupunktur Migren Tedavisi nedir ?

Migren, tekrarlayan baş ağrıları, alerji, kusma, bulantı ve diğer semptomlarla kendini gösteren ve sakatlığa yol açabilen kronik nörolojik bir hastalıktır. % 80’i kalıtsaldır. Migrenler her yaşta başlayabilir ve başlangıç ​​süreleri kişiden kişiye değişebilir. Migrene neden olan faktörler arasında; Stres, açlık, öğün atlama, uyku düzeni, yorucu aktivite, güçlü koku, sigara dumanı, alkollü içecekler, havalandırma (cinsiyet vb.) Ve adet (adet) dönemlerini sıralayabilirsiniz. Ancak aynı faktörler tüm migren hastaları için geçerli değildir. Tedavide en önemli konu faktörlerin hastalar üzerindeki etkisini anlamaktır.

Akupunktur Migren Tedavisi

Akupunktur, dünyanın hemen hemen tüm ülkelerinde uzun yıllardır migreni tedavi etmek için kullanılmaktadır. Akupunkturun tedaviye en büyük etkisi çok düşük olan ağrı eşiğini yükseltmesidir. Bu nedenle akupunktur, migren ataklarını kesmekten çok ağrının oluşmamasını veya ağrının süresini uzatmamasını sağlayabilir. Araştırma ve uygulamada migren akupunktur tedavisinin başarı oranının% 80’e yakın olduğu tespit edilmiştir.

Tedavi İşlem süreci: Akupunktur ile migren tedavisinde günde 10 kez veya gün aşırı tedavi uygulanır. Tedavi kursu hastanın durumuna göre 30 dakika ile 40 dakika arasında sürer ve baş, el ve ayaklardaki özel akupunktur noktalarında yapılır. 6-7 kür tedaviden sonra önemli sonuçlar gözlenir. İlk işlemden sonra 7-10 gün süren bir ara verilir. Bundan sonra, akupunkturu her seferinde 4-6 kez, haftada iki kez tekrarlayın. Daha sonra seans sayısı için aralık açılmalı, haftada bir seans, ardından ayda bir ve ardından 3 ay seans yapılarak 1 yıl takip edilmelidir.

Akupunktur Migren Tedavisi hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişime geçin!
Merhaba!
Merhaba!

Ben Dr. Sezai Fındıklar

Size nasıl yardımcı olabilirim ?