Ana sayfa » Tedaviler » Botoks Tedavisi

Botoks Tedavisi

Botoks Tedavisi Nedir ?

Botoks Tedavisi

 Botoks Tedavisi, estetik başta olmak üzere pek çok tıbbi alanda kullanılan bir yöntemdir. Yüzdeki kırışıklıkları ve ince çizgileri gidermenin en güvenilir ve en kolay yolu budur. Çoğu estetik operasyondan farklı olarak Botoks uygulaması sırasında herhangi bir kesi yapılmaz. Kişi kullanım sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissetmeyecektir. Aynı gün çalışmaya devam edebilir. Botoks estetiğin yanı sıra aşırı terleme, migren, diş gıcırdatma veya servikal distoni gibi kas hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır.

Botoks Nasıl Yapılır ?

  Botoks işleminde, botulinum toksini seyreltilir ve doğrudan nöromüsküler dokuya enjekte edilir. Enjeksiyondan yaklaşık 20 dakika önce bölgeye lokal anestezik krem ​​sürülür. Uygulama bölgesini temizledikten sonra toksini ince bir iğne yardımı ile küçük dozda bölgenin kaslarına enjekte edilir. Bu işlem ortalama 15 dakika sürmektedir. Kas dokusuna enjekte edilen botulinum toksini 24-72 saat sonra etkisini gösterir. Nadir durumlarda bu süre 5 veya 7 gün kadar sürebilir.

Botoks Tedavisi

Botoks Uygulama Bölgeleri

  • – Yüzde kırışıklık ve ince çizgilerin yoğun olduğu tüm bölgelere
  • – Yaşlanmayla birlikte boyunda beliren dikey çizgilere
  • – Ağız çevresine
  • – Çene ve burun ucuna

Hangi Sorunlar Için Kullanılıyor?

  • – Kas kramplarına neden olabileceği için kasla ilişkili migren tedavisinde de kullanılabilir. Botoks, özellikle kronik baş ağrısı çeken ve yan etkileri nedeniyle ilaç kullanamayanlar için etkilidir.
  • – Çene sıkılaştırma ve diş gıcırdatma problemlerinde kullanıldığında başarılı olabilir. Özellikle diş gıcırdatma, dişlerin aşınmasına ve dolguların kırılmasına neden olabileceği için önemli bir konudur.
  • – Psikolojik ve sosyal bir sorun haline gelen aşırı terleme sorununun çözümü olmaktadır. Avuç içi ve koltuk altlarına uygulandığında terleme sorunu uzun süre ortadan kalkar.
  • – Botoks, istemsiz ve sürekli kas kasılmaları olarak kendini gösteren tik ve distoni tedavisinde de kullanılabilir.

Botoks Tedavisi hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişime geçin!
Merhaba!
Merhaba!

Ben Dr. Sezai Fındıklar

Size nasıl yardımcı olabilirim ?