Ana sayfa » Tedaviler » Hacamat Tedavisi » Hacamat Bel Ağrısı Tedavisi

Hacamat Bel Ağrısı Tedavisi

Hacamat Bel Ağrısı Tedavisi Nedir ?

Bel ağrısıyla baş etmenin en iyi yolu Hacamat tedavisidir. Hacamat, ağrıya neden olan toksik kanı uzaklaştırarak sert kasları gevşetir (gevşetme etkisi), böylece ağrıyı azaltır ve hasta üzerindeki yükü azaltır. Bel fıtığı, aşırı kuvvetin bel omurları arasındaki kıkırdağın yerinden kaymasına ve bacaklara ve omuriliğe ulaşan sinirlere baskı uygulamasına neden olmasıyla ortaya çıkan bir hastalıktır.

Hacamat Bel Ağrısı Tedavisi Nedir ?

Belirtiler Nelerdir ? : Hasta belden kalça ve bacaklara yayılan ağrıdan şikayetçidir. Bu ağrı topuk ve ayak parmaklarına kadar uzayabilir. Bazı hastalar bacağın arkasından ip ile çekildiğini söyledi. Hastanın beli bir tarafa bükülebilir. Zamanla ayaklarda uyuşma ve güç kaybı gelişmeye başlar. İleri vakalarda idrara çıkma ve bağırsak hareketleri zor olabilir.

Bel ağrısı sadece disk fıtıklarından değil, birçok nedenden kaynaklanabilir. Kötü duruş, egzersiz eksikliği ve fazla kilo, belin en kötü düşmanlarıdır. Kişiler belini doğru kullanmadıklarında çok fazla sırt ağrısı oluşur. Sonuç olarak bel kaslarında güçsüzlük gelişir. Sırt kaslarının zayıflığı ağrıya neden olabilir. Lomber bölgedeki kasların ve akral kan damarlarının gerilmesi ve yırtılması kolaydır. Bunlar belirli sürekli faaliyetlerdir, örneğin; bükülme, ayakta durma, oturma veya ağırlık kaldırma nedeniyle meydana gelebilir.

Benzer şekilde, spor aktiviteleri veya trafik kazaları sırasında aşırı zorlama olabilir. Sonuç olarak, her iki optik diskte de çatlaklar meydana gelebilir. Örneğin bazı yapısal hastalıklara bağlı olarak; doğuştan hastalıklar, omurganın eğriliği (skolyoz olarak adlandırılır) veya omurganın önünde veya arkasında eklem yer değiştirmesi çok şiddetli sırt ağrısına neden olabilir. Karın organlarında oluşan bir miktar rahatsızlık nedeniyle ağrı bele de yansıyabilir. Bel ağrısı çeşitli jinekolojik sorunları olan kadınlarda da görülebilmektedir. Karın ve jinekolojik organların kanseri belde ağrı olarak yansıyabilir. Bu nedenle bel ağrısı olan hastalar dikkatlice muayene edilmelidir. Bu noktada hekimler çok önemlidir. Doğru teşhis ancak bir doktor muayenesi, fizik muayene ile konulabilir ve genellikle çeşitli laboratuvarlar ve diğer çalışmalarla yapılabilir. Burada doktorunuz tıbbi geçmişinizi ayrıntılı olarak, ağrının ne zaman başladığını, ağrının nasıl başladığı ve nereye yayıldığını araştırmalıdır. Detaylı fizik muayene ve laboratuvar testleri ile teşhis edilebilir. Bel ağrısı bu şekilde teşhis edilemez ve giderilemezse imkansız olabilir.

BEL FITIĞI VE BEL AĞRILARINDA HACAMAT TEDAVİSİ

Omurga boyunca biriken toksinler kan dolaşımını zayıflatarak omurlar arasındaki kıkırdak dokusunun zayıflamasına ve bölgedeki dokulara baskı yapmasına neden olur. Daha ileri vakalarda bacağa ulaşan siyatik siniri sıkıştırır. Akupunkturcu tarafından uygun alanda yapılan kupa ve yağlı kupa terapisi, kas gevşeticiler, ağrı kesiciler, ödem (şişlik) yoluyla hücrelerin ve dokuların işlevini eski haline getirecek, bölgedeki kan akışını ve beslenmeyi artıracak ve cildin sinir uçlarını uyaracaktır. Kupa terapisi çok başarılı sonuçlar elde ettirir. Bel ağrısında her ağrı evresinde bel sertleşir, sertleşme kötüleştikçe ağrı daha da şiddetlenir, bu sertlikler zamanla sinirlerin sıkışmasına neden olur. Zamanla kas gevşetici iğneler bile dayanılmaz hale gelir. Çözüldükten sonra kanlanma bölgesinde bel kasları gevşer ve ağrı giderilir. Bu yumuşak ve gevşek bölgeye 2 veya 3 adet yağ fincan masajı yaparak bel fıtığı, lomber spondilolistezis ve bel kireçlenmesini önleyerek sinir basıncını azaltabilir. Bu bakımdan kupa terapisi yan etkisi olmayan, riski olmayan, son derece güvenilir, düşük maliyetli ve komplikasyonsuz doğal bir terapidir.

Hacamat Bel Ağrısı Tedavisi hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişime geçin!
Merhaba!
Merhaba!

Ben Dr. Sezai Fındıklar

Size nasıl yardımcı olabilirim ?