Ana sayfa » Tedaviler » Hacamat Tedavisi » Hacamat Fibromiyalji Tedavisi

Hacamat Fibromiyalji Tedavisi

Hacamat Fibromiyalji Tedavisi nedir ?

Fibromiyalji, ağrıya neden olan çok yaygın bir romatizmadır. Esas olarak kasları ve kasların kemiklere bağlandığı bölgeleri etkiler. Eklem hastalığı değildir, eklemleri etkilemez ve deforme olmaz. Enflamatuar olmayan yumuşak doku romatizmasıdır. Kadınlarda görülme sıklığı erkeklerin 7 katıdır. Esas olarak yetişkinlerin (35-60 yaş) hastalığıdır.

Hacamat Fibromiyalji Tedavisi nedir ?

Ağrı, fibromiyaljinin en önemli belirtisidir. Omuz ve boyun gibi tek bir bölgede hissedilebileceği gibi yaygın olarak da hissedilebilir. Hastalar fibromiyaljiyi yanma, karıncalanma, hassasiyet, karıncalanma, üşüme veya ısırma ağrısı gibi farklı şekillerde tanımlayabilir. Ellerde ve ayaklarda şişliğe ağrı eşlik edebilir. Gün içindeki ağrı, hava koşullarına, uyku bozukluklarına ve strese bağlı olarak değişebilir. Bazen vücudun yarısında ağrı olur. Genel fizik muayenede normal olmasına ve hasta sağlıklı görünmesine rağmen, belirli bölgelerdeki kasların detaylı muayenesinden sonra yine de bölgelerin tipik hassas noktaları vardır. Yorgunluk, fibromiyaljinin bir başka önemli belirtisidir ve hastaların yaklaşık% 90’ında görülür. Bazı hastalar ayrıca genel dayanıklılığın azalmasından şikayet ettiler ve çabuk yorgun hissetmediler. Çoğu hasta uyku bozuklukları yaşayabilir ve sabahları uyanabilir. Uykuya dalmak zor olmasa da derin uyku zarar görür ve geceleri sık sık uyanabilirsiniz. Hastaların yaklaşık dörtte biri depresyondan muzdarip olabilir. Duygudurum bozuklukları da yaygındır. Bazı hastalarda konsantrasyon güçlüğü ve zihinsel işlevde basit bir yavaşlama görülebilir.

Fibromiyalji nasıl teşhis edilir?

 Klinik olarak fibromiyalji, yoğun ağrı ve belirli hassas noktalar yoluyla teşhis edilir. Bu hastalık için spesifik laboratuvar testleri veya X ışınları yoktur. Test yalnızca fibromiyaljiye benzer bulgulara yol açabilecek diğer hastalıkları (tiroid hastalığı, romatoid artrit, lupus, enfeksiyon gibi) ayırt etmeye yardımcı olur. Ayrıntılı tıbbi öykü ve fizik muayene ile kronik ağrı ve yorgunluğa neden olan diğer hastalıklardan ayırt edilmelidir.

Fibromiyaljinin nedeni nedir?

Nedeni net değildir. Fibromiyalji ile uyku bozuklukları arasında bir ilişki olabileceğine inanılır. Pek çok faktör (tek başına veya kombinasyon halinde) fibromiyaljiye neden olabilir. Örneğin hastalıklar (özellikle grip gibi enfeksiyonlar), zihinsel travma, fiziksel travma, beyin biyokimyasal değişiklikleri (serotonin seviyeleri gibi) ve hormonal dengesizlik, fibromiyaljiye yol açabilen yaygın ağrı, yorgunluk ve uyku bozukluklarına neden olabilir. Son zamanlarda fibromiyalji hastalarının basit kas hasarına duyarlı olduğu görülmüştür. Bu nedenle, yanlış egzersiz veya kötü duruşun bu hastalığın oluşumunu artıracağını lütfen unutmayın.

Tıbbi Hacamat miyaljiyi nasıl tedavi eder?
Hacamat Fibromiyalji Tedavisi nedir ?

Hacamat Fibromiyalji noktalarına yapılan tedavi sonrası kas ve dokuların ağrısını veya sertliğini hafifletebilir. Ağrılı bölgeye hacamat yapılarak ağrı giderilebilir. Ortak kasların hareket açıklığını artırın , depresyon ve stresi azaltın. Kılcal borudaki tıkanma hacamat ile açılır. Hacamat ile kan ve dokulardaki gaz ve toksinlerin atılmasıyla, hacamat alanına bağlanan kan damarlarındaki kan akışı canlandırılabilir. Hacamat kan üretiminden sorumlu organları (kemik iliği, karaciğer, dalak) uyarır, bağışıklık sistemini güçlendirir, vücuda direnç üretir, ağrıyı dindirir ve hastalıkları önler. Kansızlık, bel sertliği, eklem ağrısı, baş ağrıları, bel ve boyunda fıtık ve kireçlenmelerin neden olduğu ağrı, dalak, karaciğer hastalıkları, enfeksiyonlar, sinirler, psikoloji ve çeşitli hastalıkların tedavisinde etkili olduğu söyleniyor. Devam eden birçok kronik hastalık arasında; kan bağışının migren, romatizma, mide-bağırsak hastalıkları, soğuk el ve ayaklar, şeker hastalığı, birçok akıl hastalığı ve böbrek hastalığına iyi geldiği bilinmektedir. Deneyimler, vücudun farklı bölgelerine hacamat uygulanmasının fibromiyaljide iyi sonuçlar verebileceğini göstermiştir.

Hacamat Fibromiyalji Tedavisi hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişime geçin!
Merhaba!
Merhaba!

Ben Dr. Sezai Fındıklar

Size nasıl yardımcı olabilirim ?