Ana sayfa » Tedaviler » Hacamat Tedavisi » Hacamat Nedir ?

Hacamat Nedir ?

hacamat nedir

Hacamat nedir ? Hacamat yüzlerce yıldır sağlık yöntemi olarak kullanılan ve günümüzde alternatif tıp adına da kullanılan bir tedavi şeklidir. Hacamat, Özel kupalar yardımı ile kan alma işlemidir.Vücuttan atılamayan toksinlerin vakumla temizlenmesi işlemidir.

Vücudumuzda cilde yakın noktalarda, dolaşımda olmayan halk arasında kirli kan denilen, ama tıp camiasında böyle bir tabir kullanılmaz.

Çevremizdeki her türlü kimyasallar, gıdalardaki katkı ve koruyucu maddeleri, atılamayan ilaç birikintileri, gıdalardaki hormonlar, çevremizde ve soluduğumuz havadaki ağır metaller, yabancı proteinler, kanserojenler, allerjenler, GDO lu ürünler, su ve hava kirliliği, mikropıhtılar, kanın akışkanlığını bozan ve kanı kalınlaştıran sebepler, kolesterol, iltihabi kalıntılar vb. Bütün bu sayılanlar ancak güvenilir ve etkili yöntem olan hacamatla vücuttan uzaklaştırılabilir.

İşte hacamat bunların dışarı alınması işlemidir. Hacamatın belli bölgeleri var. Yaklaşık 200 civarında uygulama bölgesi var etkileri farklıdır. Yani hacamat sadece küçük kesiler yaparak kan  alma işlemi değildir. Vücutta akupunktur noktaları da kullanılarak rahatsızlığına göre seçilmiş noktalardan belli seviyelerde atık birikmiş kanın alınması işlemidir. Hacamat uygulanan bölgede mikrosirkülasyon artarak kan ve dokulardan toksinlerin atılmasını sağlar. Hacamatın yapıldığı bölgelerde bulunan akupunktur noktalarının da ciddi bir şekilde uyarılması sonucu farklı etkileri ortaya çıkar.

Vücuttan kan çıkması nedeniyle yeni kan üretme mekanizmaları harekete geçer. Organların yansıma bulduğu sırt noktalarına yapılan uygulama ile gerek arteriyo-venöz gerekse lenfatik dolaşım düzenlenmekte,  böylelikle o organların üzerindeki stres azalır. Akupunktur noktalarına yapılan uygulama ile bütün sistemin düzenlenmesi ve organlar arası enerji dengesi sağlanarak tedavi edici etki oluşur. Klinik çalışmalar ile ispatlanmış bir faydası da vücudun ürettiği doğal kortizonun artmasıdır. Bu da hacamat sonrası ağrılı durumların azalmasını hatta ağrıların yok olmasını sağlamaktadır.

Hacamatın Faydaları Nelerdir ?

Hacamat nedir, hacamatın faydalı nedir ?

Hacamat vücutta bırakılan ve vücuttan atılamayan toksinlerin, ağır metallerin, ilaçların ve hormonların atılmasına yardımcı olur.

  • Bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücut direncini artırır.
  • Şişliğin azalmasına yardımcı olur.
  • Kan üretiminden sorumlu organları uyarır ve beyin fonksiyonlarını uyarır.
  • Boyun ve bel fıtıkları, eklem ağrıları, kalp, karaciğer ve akıl hastalıklarının tedavisine destek olur.
  • Görme yeteneğini arttırır.
  • Unutkanlığı ve dikkat eksikliğini ortadan kaldırabilir.
  • Damarları temizler ve kolesterolü düşürür.
  • Kısırlık, üreme sorunları, cinsel güçsüzlük ve diğer sorunları tedavi etmek için kullanılır.

Hacamat Tedavisi hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişime geçin!
Merhaba!
Merhaba!

Ben Dr. Sezai Fındıklar

Size nasıl yardımcı olabilirim ?