Ana sayfa » Tedaviler » Ozon Tedavisi » Ozon Alerji Tedavisi

Ozon Alerji Tedavisi

Ozon Alerji Tedavisi nedir ?

Ozon Alerji Tedavisi

Yetişkinlerden çocuklara, her yaştan insan sıklıkla alerjik hastalıklardan muzdariptir. Kelimenin tam anlamıyla alerji, vücudumuzu normalde zararsız olan bazı maddelerden koruyan bağışıklık sisteminin aşırı reaksiyonudur. Bu maddeler kişiden kişiye değişir. Örneğin; alerjisi olan çocukların (3 yaşından önce egzamalı çocukların% 20’sinde gelişecek olan) yaklaşık% 80’i alerjik hayat yaşamaktadır. Bu bir antikordur, biz buna alerjiler için ana etkili nörotransmiter IgE diyoruz. Kandaki IgE artışı bize alerjiler hakkında bilgi ve rehberlik sağlar. Ana ünite bir direk ünitesidir. Alerjik bir maddeyle karşılaşıldığında mast hücrelerine yayılır ve mast hücrelerinden histamin salınır. Histamin, dil altında kaşıntı, hapşırma, yanma, gözler ve yüzde şişme gibi birçok fizyolojik sonuca neden olabilir.

Çevrede sıklıkla alerjik hastalıklarla karşılaşıyoruz. Rinit, konjunktivit, dermatit, astım en sık görülen alerjik hastalıklardır. Tanıda sırasında klinik muayene, deri testi, prick testi ve son olarak spesifik IgE ölçümü yapılabilir.

Alerjileri klinik bilgilerime göre üçe ayırdım. Bunlar şu şekildedir ;

  • Akut alerji: Bu durum ani şişlik, yanma ve kaşıntıdır. Birkaç saat içinde olur ve biter.
  • Yarı gecikmiş alerji : 24 saat sonra ortaya çıkan egzama, ağız yaraları ve güneş alerjisini kapsar. Alerjinin bu yarı gecikmiş tanımına genellikle süt, domates ve patates gibi yiyecekler neden olsa da, tanı IgE yerine IgG ile yapılır.
  • Geç başlangıçlı aşırı duyarlılık: 3 gün veya hatta yıllar sonra görülebilir. Klinik belirtiler çeşitlidir ve genellikle kadın popülasyonlarında daha yaygındır. Ağızda AFT, uyku problemleri ve kabızlık bu insanlar için ortak problemlerdir.

Ayrıca pis kokulu gaz çok yaygındır. Birçoğu bozulmuş bağırsak florasına sahiptir. Bu hastaları değerlendirirken birçok parametreyi sorguluyoruz. Risk faktörleri olarak sezaryen, yetersiz ve kısa süreli emzirme, genetik yatkınlık, proteine ​​erken başlama, ilaçlar (kortizon, NSAİİ, antibiyotikler), hormon ilaçları ve alkol sıralanabilir.

Laboratuvar teşhisi ancak gıda intoleransı + LTT (lenfosit transformasyon testi) ile yapılabilir. Bu tür hastalarda genellikle açıklanamayan kısırlık görülebilmektedir. Vücutları genellikle piramit şeklindedir, geniş kalçaları ve ince üst uzuvları vardır. Kemik zayıflığı ve düşük tansiyon (düşük tansiyon). Özellikle bu hastalarda ilk tedavi alerjiye neden olan durumu bulup diyetten çıkarmak olmalıdır. Bu amaçla gerekli testler yönlendirilecek ve hastaya göre diyet planı geliştirilecektir. Daha sonra ozon ve kulak akupunktur tedavisi doğal kortizol difüzyonu ve akut histamin salınımı sağlayabilir. Buradaki seans sayısı belirsizdir. Tedavi kurslarının sayısı hasta tarafından belirlenir. Hasta kendini rahat hissettiğinde bir dinlenme dönemi planlanır ve ayda bir yoğun tedavi yapılır.

Ozon Alerji Tedavisi hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişime geçin!
Merhaba!
Merhaba!

Ben Dr. Sezai Fındıklar

Size nasıl yardımcı olabilirim ?