Ana sayfa » Tedaviler » Ozon Tedavisi » Ozon Depresyon Tedavisi

Ozon Depresyon Tedavisi

Ozon Depresyon Tedavisi nedir ?

Ozon Depresyon Tedavisi

Depresyon, belirli uyaranlara duyarlılığın azalması, ilgi kaybı ve yapılan aktivitelerden zevk alamama olarak tanımlanabilir. İnsanlar özgüvenlerini ve girişimcilik yeteneklerini kaybederler. Bir karamsarlık veya çaresizlik durumunda olurlar. Yaşam enerjisi azalır. Hayat tatsız hale gelir. Bu hastalık, yetişkin nüfusun% 8 – %18’ini etkileyen bir hastalıktır ve kadınlarda görülme sıklığı erkeklerin iki katıdır.

Depresyon yapısının bilişsel olarak yeniden yapılandırılması yönteminde, depresyonun nedenini değiştirerek olay algılama şeklinin değiştirilmesi önerilmektedir.

Beyin vücudumuzda ağırlık olarak çok küçük olmasına rağmen vücuda giren oksijenin dörtte birini tüketir. Beynimizin çok fazla oksijene ihtiyacı vardır ve belirli koşullar nedeniyle oksijen alımı yetersiz kaldığında işlevi azalır. Bu nedenle depresyon gibi akıl hastalıklarına daha duyarlı oluruz.

Ozon Depresyon Tedavisi

Ozon tedavisi ile Vücudumuza ve beynimize yeterli oksijen verileceği için tedavi işlevini daha rahat bir şekilde yerine getirebilir. Anksiyete kaybolur, konsantrasyon ve dikkat artar, hafıza güçlenir, uykusuzluk gelişir ve beyin hücreleri daha sağlıklı hale gelir. Ayrıca depresyon gibi hastalıklara karşı savunmamız ve direncimiz artar. Ozon tedavisi sayesinde beyne büyük miktarda oksijen girdikçe beyin hücrelerimizin metabolizması artacak, böylece hücreler gençleşecek ve canlandırılacaktır. Sonuç olarak ozon-oksijen yardımı ile beyinlerimiz veya beyinde meydana gelen olaylar iyileşir. Ozon tedavisi, insanlara fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı olurken mutluluk duygusu verebilir. Ozon tedavisinden sonra stres tepkisi tamamen normale döner ve en önemli beyin fonksiyonları (öğrenme, konsantrasyon ve konsantrasyon gibi) büyük oranda düzelir, anksiyete kaybolur, hafıza artar, hormon bozukluklarından kaynaklanan ritim bozuklukları normale döner ve uykusuzluk düzelir. İyileştirilmiş, hasta sabahları daha enerjiktir. Ozon tedavisi ile beyin hücrelerinin sağlığı nedeniyle tüm beyin aktiviteleri sağlıklı hale gelecektir. Ozon tedavisi sonrası bağışıklık sistemimiz güçlenir, iktidarsızlık veya kronik yorgunluk belirtileri ortadan kalkar, varsa depresyon ve panik bozukluğu azalır.

Pek çok tıbbi alanda kullanılan ozon tedavisi, depresyon hastalıklarında iyi sonuçlar elde etmiştir. Bazen ilaçlarla birlikte kullanılabilir. Kullanılan ilaçların kullanılmasına ihtiyaç kalmaz veya dozları azaltılabilir.

Ozon Depresyon Tedavisi hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişime geçin!
Merhaba!
Merhaba!

Ben Dr. Sezai Fındıklar

Size nasıl yardımcı olabilirim ?