Ana sayfa » Tedaviler » Ozon Tedavisi » Ozon Yara Tedavisi

Ozon Yara Tedavisi

Ozon Yara Tedavisi nedir ?

Yaranın iyileşmesi için gerekli koşulları vardır. Öncelikle bu bölgede kan dolaşımıyla ilgili herhangi bir sorun olmamalıdır. Aksi takdirde yara kötüleşecek, yara iyileştirici hücreler ve yapı malzemeleri için gereken oksijen yaralı bölgeye ulaşamayacak ve iyileşmeyecektir. Yara iyileşmesi; yetersiz beslenme, diyabet, steroid veya kemoterapi gibi ilaçlar, enfeksiyon ve yetersiz bakımdan dolayı zaman alabilir.

Ozon Yara Tedavisi

Enfekte yaralar ve yanıklar için en uygun tedavi ozondur. Ozonun doku hasarıyla mücadelede kullanıldığı temel mekanizmadır. Antioksidan sistemi aktive ederek, oksidatif strese maruz kalan dokular başarıyla tedavi edilebilir. Tüm vücutta yaygın yanıklar için de ozon tedavisi gayet uygundur. Ozonun diğer organlara sağladığı faydalar, yanıkların başarılı bir şekilde tedavi edilmesini sağlar.

Ozon tedavisi, iyileşmeyen yaralarda ve yanıklarda mükemmel sonuçlar sağlayabilir. Özellikle şeker hastalarında iyileşemeyen hatta organ kaybına neden olan yaralar olabilir. Ozon tedavisi kullanımının yaranın çabuk iyileşmesini sağlayabileceği görülebilmektedir. Bu hasta grubunda ozon tedavisi kan yoluyla, direkt olarak yaranın kenarında veya sistematik olarak torbalama dediğimiz bir yöntemle kullanılabilir.

Ozon Yara Tedavisi hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişime geçin!
Merhaba!
Merhaba!

Ben Dr. Sezai Fındıklar

Size nasıl yardımcı olabilirim ?