Ana sayfa » Tedaviler » Ozon Tedavisi » Ozon Bağışıklık Güçlendirme Tedavisi

Ozon Bağışıklık Güçlendirme Tedavisi

Ozon Bağışıklık Güçlendirme Tedavisi nedir ?

Ozon Bağışıklık Güçlendirme Tedavisi

Sağlık Bakanlığı’nın 2014 yılında resmi gazetede yayımladığı “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Yönetmeliği” ne göre, kas-iskelet sistemi hastalıklarından deri ve enfeksiyon hastalıklarına kadar pek çok durumda doktorların kullandığı ozon tedavisi , tedavinin önemli bir parçası. Yaklaşık 200 yıl önce keşfedilen ozon, tek doğal dezenfektan olarak tanımlanır. Ozon, esas olarak stratosferde bulunur ve zararlı ultraviyole ışınlarını önler.

Aslında ozon-oksijen karışımı, bir ozon jeneratörü ve sensör aracılığıyla sistematik veya lokal olarak uygulanabilir. Tarif edilen endikasyonların çoğu kas-iskelet sistemi hastalıklarıdır, ancak aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmede de büyük etkiye sahiptir. Tıbbi ozon, saf oksijen jeneratörü yardımıyla yüksek gerilim ile etkileşime girerek elde edilir. Ozon, ortaya çıkan gaz halindeki bileşiklerin% 5’ini oluşturur ve oksijen geri kalanını oluşturur. Su, bitkisel yağ ve plazmada, salin (SF) ve oksijende çözünür. Ozon, üç atomlu ve oksijenden daha kararsız olan bir moleküldür. Bu nedenle biyolojik reaksiyonların oluşmasında oksijenden daha etkilidir. Tüm oksitlenebilir organizmalar için uygun, güçlü bir oksidan işlevi vardır.

  • Doku ve hücrelerin oksijenlenmesini büyük ölçüde artırır.
  • Beyaz kan hücrelerinin sayısını artırabilir ve bağışıklık sistemini harekete geçirebilir.
  • Oksijenin dokulara taşınmasına yardımcı olur. 
  •  Damar ve damarlardaki virüsleri, bakterileri ve mayaları temizleyebilir ve yok edebilir.
  • Kan akışını artırabilir ve toksinleri vücuttan atabilir. 
  • Kan ve lenfatik sistemi temizler.
  • Hormon ve enzim üretimini normalleştirir.
  • İltihabı ve ağrıyı azaltır.
  • Otoimmün hastalıkları önleyebilir ve onları sağlıklı bir duruma geri getirebilir.

Oksijeni sağlıklı insan hücreleri sever. Bakteri, virüs, mantar ve parazitlerin neden olduğu hastalıklar, AIDS, kanser virüsleri ve arthritis mikroorganizmaları reaktif oksijen türlerinin bulunduğu bir ortamda yaşayamaz. Ozon, bakteri, mantar ve virüsler üzerindeki etkileri ve kanamayı kontrol altına almadaki avantajları nedeniyle uzun süredir tıpta kullanılmaktadır. Antibakteriyel bir ajan olarak bakteri, mantar ve virüslere karşı etkilidir. Bu etki mikrobiyal hücreler için seçicidir ve insan hücrelerine zarar vermez. Antibiyotiklere dirençli bakterileri öldürebilir. Ozonun hücresel ve humoral bağışıklık sistemi üzerinde güçlü bir etkisi vardır. Savunma hücrelerinin çoğalmasına, immünoglobulin sentezine ve makrofajların fagositik işlevine yardımcı olur. Prostaglandinlerin, lökotriyenlerin ve interlökinlerin sentezini artırarak iltihabı azaltabilir ve yara iyileşmesini hızlandırabilir. Sonuç olarak, diğer bağışıklık sistemi hücreleri sitokinler üreterek aktive edilir. Bu nedenle ozon tedavisinin bağışıklık sistemi yetersizliği olan hastalarda kullanılması önerilmektedir.

Ozon Bağışıklık Güçlendirme Tedavisi hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İletişime geçin!
Merhaba!
Merhaba!

Ben Dr. Sezai Fındıklar

Size nasıl yardımcı olabilirim ?