Ana sayfa » Tedaviler » Sülük Tedavisi » Sülük Göz Hastalıkları Tedavisi

Sülük Göz Hastalıkları Tedavisi

Sülük Göz Hastalıkları Tedavisi nedir ?

Sülük Göz Hastalıkları Tedavisi

Göz hastalıkları, görme bozuklukları, göz içi basıncı (glokom), ambliyopi, oküler sinir küntleşmesi, göz hassasiyeti, göz yanması, gözyaşı akıntısı, gece körlüğü (tavuk karası), katarakt (bulanık görme, göz kapağı iltihabı, Kornea iltihabı) gözdeki kan damarlarının zayıflaması, göz bebeklerinin deforme olması gibi durumlarda gözlük ve lens kullanmanıza gerek kalmaması durumunda sülük tedavisi faydalıdır.

Gözlük takanlar sülük tedavisi sonrası gözlük kullanmaya gerek görmediklerini bildirirler. Gözünüze pahalı ameliyat yapanlar, gözlük yerine lens kullananlar veya hiç göremeyenler için (tıpta tedavisi yoktur denmektedir) hidroterapi tüm sorunlarınızı kısa sürede ortadan kaldıracaktır. Gözlemlere göre hastalar ameliyatsız iyileşebilirler. Hidroterapi güvenli, ucuz bir tedavi yöntemidir, yan etkisi yoktur, zararı yoktur. Gözleri ameliyatsız tedavi edebilir. Hidroterapi bıçaksız bir işlemdir. Yüzyıllardır, sülük tedavisi aslında göz hastalıklarını tedavi etmek ve kirli kanı çıkarmak için kullanılmıştır. Hidroterapi beyni, gözleri vb. tedavi eder.

İnsan vücudunun her organının 18.000 yerde benzer bir örneği vardır. Gözler güneş gibidir ve gözlerin enerjisi güneş ile aynıdır. 1800’lü yıllarda gözlerde hidroterapi kullanılıyordu. Sülük tedavisi birçok uzun süreli tıbbi amaç için, çeşitli atasal hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır. Sülük içerisindeki 150’den fazla faydalı şifa enzimini hastanın kanına enjekte edilerek kirli kanı dışarı atar. Kan damarlarında tıkanma çok önemli olduğu için sülük pıhtı oluşumunu önleme, antikoagülasyon ve kan sulandırıcı etkilere sahiptir ve hidrorudin içerir.

Kan damarı tıkanıklığı yani;

kanın, kimyasal ilaçlarla kalınlaşıp pıhtılaşarak kılcal damarların sinir uçlarını tıkanmasıdır. Kan pıhtılaşması ile organ yetmezliği, beyin tutulumu, felç, kalp krizi, pulmoner emboli dahil olmak üzere bu bozukluklar ölümcül olabilir. Hidroterapi sırasında, hidrorud kan kalınlığını azaltmaya yardımcı olur, optimum kan akışını destekler ve yavaş kan akışıyla ilişkili riskleri önler. Haftalık sülük tedavisinde sülüğün en önemli özelliklerinden biri, kontamine kanı toplama yeteneğidir. Aynı zamanda özellikle periorbital hematoma olduğu gibi birleştirilmiş kan tahliye edilerek faydalı bir anti-ödem etkisi vardır. Omuzlardan, kulakların arkasından, boyunda ense çukurundan biraz aşağıdan, kafadan, bel ve kuyruk sokumundan yapılan sülük tedavisi gözü de temizler, kuvvetlendirir ve kan dolaşımını düzeltir.

Göz hastalıkları taramasında sülük tedavisine kürek kemiğinden başlanmalıdır. Göze yapılan sülük tedavisinde, şakaklara sülük koymak, yeni oluşan kataraktlar ve kaza sonucu yaralanan gözler için çok faydalıdır. Her ay altı ay süreyle yapılan hidroterapi tüm göz hastalıkları için faydalıdır. Göz tembelliği ve göz içi basıncında da etkilidir. Bu tür hastalıklardan muzdarip insanlar, sülük tedavisinden sonra bu tür şikayetlerin azaldığını ve yan etki riskinin olmadığını söylediler. Yani göze sülük tedavisi yapılır. Bir uzman gözetiminde yapılmasını öneriyoruz.

Sülük Göz Hastalıkları Tedavisi

Hidro-ek tedavisi bittikten sonra kişi loş ortamdan ışığa gelmiş gibi hisseder. İyi bir görüşe sahip olur. Katarakta iyi gelir. Uzağı görememe veya hipermetrop hastalığına yardımcı olur. Pek çok insanda gözlemimiz, gözlüklü hasta sayısının azalması ve artık gözlüğe ihtiyaç duyulmamasıdır.

Sülüğün kullanıldığı başka alanlar da vardır: kalp hastalığı, akciğer hastalığı, gastrointestinal hastalık, endokrinoloji, jinekoloji, üroloji, oftalmoloji, immünoloji vb. Göz hastalıkları beyin, mide.Sülük tedavisi uygulaması tüm oftalmoloji hastaları için gereklidir. Vücut sağlıklı olduğunda gözler de iyileşir. Başparmak ve küçük parmak dışında üç orta parmakta karıncalanma hissi varsa bu göz rahatsızlığına işaret eder.Göz bezlerinde kireçlenme ve tıkanma, göz ve göz kapaklarında akut veya kronik iltihaplanma, karıncalanma, yanma, yırtılma, ışığa duyarlılık, göz yorgunluğu, damar tıkanıklığı, görme azalması, göz içi basıncı ve katarakt atakları gibi hastalıklardan muzdarip olanlar sülük tedavisi almalıdır.

Sülük Göz Hastalıkları Tedavisi hakkında hakkında bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

İletişime geçin!
Merhaba!
Merhaba!

Ben Dr. Sezai Fındıklar

Size nasıl yardımcı olabilirim ?