Ana sayfa » Tedaviler » Sülük Tedavisi » Sülük Varis Tedavisi

Sülük Varis Tedavisi

Sülük Varis Tedavisi nedir ?

Varis Nedir?
Sülük Varis Tedavisi

Varisli damarlar, deri altında görülebilen şiş ve kıvrımlı damarlardır. Varisli damarların en belirgin belirtileri koyu mor ve mavi damarların oluşmasıdır. Varisli damarlar birçok insan için yaygın bir hastalıktır. Genellikle herhangi bir belirti vermezler. Bazen varisli damarlar hafif ila orta derecede ağrıya, kan pıhtılarına, cilt ülserlerine (yaralar) veya diğer sorunlara neden olabilir.

Damarlar, kanı vücut dokularından kalbe taşırlar. Kalbiniz oksijen için akciğerlere kan pompalar. Oksijenden zengin kan, arter adı verilen kan damarları yoluyla vücudunuza pompalanır. Damar, kanın kalbinize akmasını sağlayan tek yönlü bir valfe sahiptir. Valf zayıfsa veya hasar görmüşse, kan damarlarınızda yükselecek ve toplanacaktır. Bu, damarların şişmesine neden olabilir ve bu da varisli damarlara yol açabilir.

Birçok faktör varis riskini artırır. Bu faktörlerin örnekleri arasında aile öyküsü, ileri yaş, cinsiyet, hamilelik, aşırı kilo veya obezite, egzersiz eksikliği ve bacak travması yer alır. Yaşam tarzı değişiklikleri ve tıbbi prosedürler yoluyla varisli damarlar tedavi edilebilir. Tedavinin amacı semptomları hafifletmek, komplikasyonları önlemek ve görünümü iyileştirmektir.

Varisli damarların belirtileri nelerdir?

  • Bacaklarda ağrı veya ağırlık
  • Alt bacaklarda, zonklama, kas krampları ve şişme
  • Uzun süre ayakta durulduğunda veya oturulduğunda oluşan ağrı
  • Bir veya daha fazla damarda kaşıntı
  • Venöz kanama
  • Damarlarda ağrılı his, ciltte kırmızı renk değişikliği
  • Ayak bileklerine yakın renk değişiklikleri, deri iltihabı veya deri ülseri
Varisli damarlar sürücülerde ve ayakta duran kişilerde daha yaygındır. varisler yeni başlangıç ​​Seviyesindeyse 3 veya 4 kursta azalma Gözlemlenir.

Tedavi süreci çok uzundur. Doktorlar varisli damarlar için çözümü 3 şekilde bulurlar. Ameliyat, lazer ameliyatı ve son olarak dondurma sistemi. Cerrahi müdahalenin ardından varislerin tekrar nüksettiği gözlemlenmiştir. Alternatif bir çözüm olarak, sülük tedavisi kullanılması önerilir. Sülük, dolaşım sistemi için dünya çapında tanınan bir tedavidir. Varisli bölgeye direkt olarak sülüğü koyduğumuzda oradaki pıhtılaşmış kanı emecek ve vücuda salgıladığı enzim sayesinde tekrar pıhtılaşmasını engelleyecektir.

Sülük Varis Tedavisi hakkında bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

İletişime geçin!
Merhaba!
Merhaba!

Ben Dr. Sezai Fındıklar

Size nasıl yardımcı olabilirim ?